Vlastnosti uživatelské sestavy

Obsah | Rejstřík | Základní dovednosti | Videonávody | Klávesové zkratky

Okno Vlastnosti uživatelské sestavy slouží k definování individuálních vlastností konkrétní tiskové sestavy. Například účtenky budeme chtít tisknout na kotoučové tiskárně, seznamy a přehledy na stolní inkoustové a faktury na laserové tiskárně. Dále můžeme ovlivnit pojmenování souboru, který budeme ze sestavy chtít exportovat nebo zaslat e-mailem.

Nastavení tiskárny a počtu kopií

  1. V políčku Tiskárna zvolte požadovanou tiskárnu nainstalovanou na vašem počítači.

  2. Do pole Počet kopií zadejte požadovaný počet, který se má najednou vytisknout (např. 3 - originál faktury, kopie do archivu a jedna kopie pro účtárnu).

Název souboru pro export

V některých případech nepostačuje pro export (nebo zasílání e-mailem) obecné pojmenování sestavy, ale potřebujeme konkrétnější název. Třeba se jménem odběratele, číslem dokladu apod. K tomuto účelu slouží políčko Název souboru pro export. Do něj zadáme "recept" podle kterého program DUEL poskládá výsledný název exportovaného souboru.

Pokud sestava obsahuje "výchozí recept" na skládání jména exportovaného souboru, tak se k němu lze kdykoli vrátit vyklopením nabídky (bez ohledu na to co jsme si sami zadali).

Zde uvádíme několik příkladů, které lze libovolně řetězit nebo kombinovat:

Příklady pro uživatele Ing. Tomáš Ježek ve firmě Zkušební příklad s.r.o.:  
Zápis Faktura VS$TABLE.VAR_SYMBOL$ - vystavil $USER.JMENO$ zajistí export sestavy v tomto tvaru: Faktura VS13 - vystavil Tomáš Ježek.pdf
Zápis Faktura č.$TABLE.DOKLAD1_CISLO$ od firmy $FIRM.NAZEV_JMENO$ zajistí export sestavy v tomto tvaru: Faktura č.13 od firmy Zkušební příklad, s.r.o.pdf

Související údaje

Tiskové sestavy