Položky na skladě - Jak pracovat s šaržemi/výrobními čísly

Aktuální firma | Sklady | Sklady a položky | Položky na skladě

Obsah | Základní dovednosti | Videonávody | Klávesové zkratky | Rejstřík

Jak pracovat s šaržemi/výrobními čísly

Program DUEL je připraven pro evidenci šarží a výrobních čísel, se kterými však musíme správně pracovat. Postup je následující:

 1. V Katalogu položek nastavíme u každého předmětu, zda budeme evidovat výrobní číslo nebo číslo šarže (údaj Typ šarže).

 2. Otevřeme agendu Příjemky, pořídíme novou příjemku a na záložce Položky zvolíme rozložení obsahující šarže (klikneme pravým tlačítkem myši a z nabídky vybereme Rozložení / S šaržemi bez poplatků).

 3. Při příjmu položek, které nesou číslo šarže (například léky) zadáme jednu položku obsahující libovolný počet kusů a této položce přiřadíme příslušnou šarži.

 4. Jestliže zadáváme výrobky s výrobními čísly, vytvoříme tolik záznamů, kolik je kusů na příjemce. Každý ze záznamů bude obsahovat jedinečné výrobní číslo.

 5. Při prodeji konkrétního kusu zboží v položkách faktury nejprve nastavíme rozložení S šaržemi bez poplatků, ve sloupci Šarže/Výrobní číslo otevřeme seznam dostupných čísel a vybereme číslo, které přísluší prodávanému kusu.

 6. Z dokončeného a uzavřeného dokladu vytiskneme Dodací list, který obsahuje informace o výrobním čísle prodané položky.

 7. Sestavy obsahující šarže a výrobní čísla můžeme tisknout mimo jiné také v agendě Položky na skladě (Přehled šarží a výrobních čísel) nebo v agendě Skladové pohyby (Opis pohybů podle šarží položek).

Ostatní pracovní postupy

 1. Jak fungují a jak vznikají položky na skladě.

 2. Jak zadat počáteční stavy položek.

 3. Jak provést základní nacenění položek.

 4. Jak pracují automatické aktualizace po příjmu.

 5. Jak pracují blokace.

 6. Jak pracovat s šaržemi/výrobními čísly.

Související témata

Položky na skladě