Modul SKLADY

Aktuální firma | Sklady

Obsah | Základní dovednosti | Videonávody | Klávesové zkratky | Rejstřík

D_sklady.png

Modul Sklady je určen k evidenci veškerých skladových zásob (zboží, materiál, výrobky i obaly) a to včetně dokladů, které souvisejí s jejich pořízením i prodejem. Skladové zásoby lze evidovat v průměrných i pevných cenách, v cenách s daní i bez daně. Modul podporuje metody účtování A i B a mimo jiné umožňuje vedení prakticky neomezeného počtu skladů.

Výchozí hodnoty pro sklady lze nastavit v Parametrech firmy.

Předností modulu je skutečnost, že v rámci jednoho dokladu můžeme ve všech agendách pracovat s položkami na jakémkoli vybraném skladě.

Princip práce se sklady

  • V Seznamu skladů založíme všechny sklady, které budeme využívat a nastavíme jejich vlastnosti.

  • Do Katalogu položek pořídíme skladovou položku a nastavíme její vlastnosti počínaje označením a konče záručními podmínkami platnými pro tuto položku.

  • V agendě Položky na skladě převezmeme položku z Katalogu (již zadané vlastnosti si položka nese s sebou), přiřadíme ji vybranému skladu a doplníme další informace včetně nastavení tvorby prodejní ceny. Můžeme zde zadat i počáteční stavy položky.

  • Při příjmu nových kusů (nákup, výroba, vrácení apod.) i při výdeji (prodeji či spotřebě) položky program vygeneruje tzv. pohyby, jejichž povaha určuje, zda se jedná o přírůstek na sklad nebo o úbytek ze skladu. Povahu určuje Druh pohybu.

  • Zůstatek skladu se určuje z počátečních stavů jednotlivých položek a z jejich příjmů a výdejů. Počet kusů (či jiných jednotek) na skladě vynásobený skladovou cenou dává hodnotu skladované položky. Součet ocenění všech položek pak dává účetní hodnotu skladu.

Mapa modulu Sklady

Tok dokladů a informací v modulu Sklady

 D_Sklady_schema_new.png Zakázky Výkony Střediska Seznam skladů Katalog položek Objednávky vystavené Příjemky Objednávky přijaté Skladové pohyby Skladové operace Inventury Pohyby intrastatu Zpracování intrastatu Výrovní listy Výroba Položky na skladě Ceníky Nabídky Fakturace - sklad Druhy skladových pohybů Druhy skladových položek Měny

Mapa programu DUEL

D_Mapa_programu.png

Grafický přehled všech modulů programu DUEL s vyznačením vazeb mezi nimi.

 

toppage.gif Začátek stránky

Číselníky skladů

Sklady a položky

Agendy skladů

Intrastat

Číselníky Intrastatu

Agendy Intrastatu

Související témata

ProfilSpolečné, Účetnictví, Daňová evidence, Kancelář, Majetek, Mzdy, Sklady, Maloobchodní prodej, E-shopy, Nastavení firmy, ŽivéFirmy.cz, RSS, Pomůcky

toppage.gif Začátek stránky