Množstevní slevy

Aktuální firma | Sklady | Číselníky | Množstevní slevy

Obsah | Základní dovednosti | Videonávody | Klávesové zkratky | Rejstřík

 

Program DUEL disponuje propracovaným systémem na poskytování slev našim odběratelům (v modulu Sklady). Slevy můžeme dle našich potřeb nastavit v agendách Ceníky, Obratové slevy nebo právě Množstevní slevy. Číselník umožňuje práci se slevami, které budou odběrateli automaticky zohledněny při dosažení definovaného množství zvolené položky nebo položek zařazených do některé kategorie položek. Sleva se následně uplatní jak v agendě Fakturace – Sklad, tak v agendě Kasa.

Na záložce Definice je možné zadat způsob výpočtu procentní, kusové nebo slevy částkou (viz. Typ slevy) za prodané množství položky. Na záložce Položky poté uvedeme ty, pro které daná sleva platí. Rovněž je možné danou množstevní slevu přiřadit celé kategorii položek. Pokud ke konkrétní slevě přiřadíme kategorii či odběratele, bude sleva uplatněna pouze pro zadané kategorie. Sleva je uplatněna ihned po zadání nové položky do prodejního dokladu (faktura či účtenka).

Obsah stránky:

Formulář a popis údajů

 
D_Mnozstevni_slevy_formular.png
D_Mnozstevni_slevy_zalozky.png

Množstevní sleva

toppage.gif Začátek stránky

Záložky agendy

 
D_Mnozstevni_slevy_zalozky.png

Kromě seznamu zpracovávaných dokladů může agenda obsahovat další doplňující údaje, které jsou zobrazeny na tzv. záložkách. Některé záložky slouží k zadání jednoho údaje (např. Poznámka) nebo zobrazují vypočítaný přehled vybraných hodnot.

Tip Přepínání mezi záložkami je možné klávesovou zkratkou Alt+číslo (číslo/diakritické znaky na písmenkové části klávesnice). Tak se přepneme přímo na konkrétní záložku. Cyklické přepínání je pomocí klávesové zkratky Ctrl+Tab.

1. Seznam množstevních slev

Seznam všech zadaných dokladů. V tabulkové podobě jsou zobrazené evidované údaje.

2. Definice

Na záložce 2. Definice zadáme Množství, při jehož dosažení bude sleva zohledněna a zároveň uvedeme výši Slevy.

3. Položky

Na této záložce zadáme jednotlivé Položky z Katalogu položek, u kterých budou slevy zohledněny.

4. Kategorie položek

Na této záložce evidujeme skupinu (Kategorii) položek. Sleva pak bude zohledněna pro všechny Položky, které jsou zařazeny v dané kategorii.

toppage.gif Začátek stránky

Pracovní postupy

  1. Jak pracují množstevní slevy.

  2. Definice množstevních slev.

toppage.gif Začátek stránky

Související témata

Katalog položek, Kategorie položek

toppage.gif Začátek stránky