Ježek / Podpora / Často kladené otázky / Přechod na DUEL

Často kladené otázky

Víme, co vás zajímá a pálí a s čím se nejčastěji obracíte na naši podporu. Sepsali jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy.
Zpět na seznam

Přechod na DUEL

Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď

Budu potřebovat nové PC?

7.10.2011, Jan Šulc

Program DUEL svými hardwarovými nároky nijak nevybočuje od dnešních standardů. Pro pohodlnou práci s programem DUEL je důležitá především velikost pracovní plochy monitoru. Aby orientace v programu bylo co nejpřehlednější doporučujeme pro práci s Duelem používat monitory s rozlišením alespoň 1280x1024 obrazových bodů. Rychlost systému více než program DUEL, ovlivňuje používaný MS SQL Server. Zvláště u síťových instalací je třeba kalkulovat při výběru MS SQL Serveru s různými hardwarovými nároky. Hardwarové požadavky MS SQL Serveru se liší konkrétní verzí a jsou podrobně uvedeny přímo na stránkách společnosti Microsoft:

Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď

Kolik nás to bude stát?

7.10.2011, Jan Šulc

Licence programu DUEL je tvořena z vybraných modulů, počtu pracovních stanic a počtu zpracovávaných firem (jedna nebo nekonečno). Na rozdíl od programu STEREO je možné jednotlivé moduly vybírat individuálně i pro každou pracovní stanici (u síťové verze)a tím výrazně snížit nejen cenu licence, ale i cenu následujících upgradů. Jako uživatelé programu STEREO máte nárok na cenové zvýhodnění odrážející délku spolupráce s Ježek software. Máte-li zájem, vytvoříme Vám na požádání individuální cenovou nabídku. Můžete použít e-mailovou adresu obchod@jezeksw.cz.

Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď

Kdy je nejvhodnější přejít?

7.10.2011, Jan Šulc

Díky převodovému můstku, který převádí kompletní účetní databázi, archiv mezd, agendy majetku, počáteční stavy atd. je možné přejít kdykoli a není tedy nutné s přechodem čekat až na přelom roku. Uživatel, který svá data převede z programu STEREO do programu DUEL, může bez přerušení pokračovat v práci.

Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď

Co s daty ve Stereu – převedou se?

7.10.2011, Jan Šulc

Ano, každý uživatel programu STEREO má nárok na převodový můstek zdarma. Ten se postará o převod dat ze všech modulů a ušetří Vám hodiny rutinní práce. Po převodu se data odkontrolují a nastaví potřebné parametry. Kdo si „netroufne“ na převod dat vlastními silami, může využít služeb Ježek software. Naši technici jsou schopni Vaše data obratem převést.

Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď

Budu s DUELem umět pracovat?

7.10.2011, Jan Šulc

Již při prvním pohledu na kaskádu agend programu DUEL je zřejmé, že vycházejí z logiky a principů, které znáte z programu STEREO. Je jen málo míst, kde není logika se systémem práce podobná se STEREEM. Skutečnost, že ovládání Windows aplikace je rozdílné od MS-DOS programu vyvažuje možnost nastavení individuálních klávesových zkratek a také možnost ovládat program takřka celý z klávesnice bez použití myši, jako ve STEREU. K programu také nabízíme hromadná i individuální školení.

Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď

Umí DUEL to, co STEREO?

7.10.2011, Jan Šulc

Stejně jako program STEREO je i program DUEL tzv. modulární systém složený z modulů – Účetnictví, Daňová evidence, Sklady, Maloobchodní Kasa, Mzdy, Majetek, Kancelář. Nabídka funkcí v jednotlivých agendách je velice podobná, v mnoha případech shodná s programem Stereo. Program DUEL navíc díky Windows prostředí přináší i zcela nové operace a funkce, které v programu STEREO z důvodu MS-DOS prostředí nelze použít.