Úvodní strana » Přechod na DUEL

Přechod ze STEREA na DUEL se vyplatí

Podívejte se, jak přechod na DUEL zvládli v rámci loňské akce ve firmě Wastro strojírenská.

„V loňském roce na DUEL přešlo bezmála 400 uživatelů STEREA. Za některými jsme se rozjeli osobně, abychom pro vás zprostředkovali dojmy, které přechod ze STEREA na DUEL provázejí.
Podívejte se na rozhovor s paní Štrosovou z firmy Wastro strojírenská, která po svých zkušenostech přechod na DUEL doporučuje.“

Ing. Tomáš Ježek
zakladatel Ježek software s.r.o.

Při koupi programu DUEL od 1. září 2019 získáte navíc upgrade pro rok 2020 ZDARMA!

Reakce uživatelů, kteří na DUEL už přešli:

„Dobrý den, velice mne mrzí, že jsem neposlechla moji mamku, která chtěla přejít na DUEL již před lety, ale já se bála toho množství kolonek :-(. Pracuji v DUELU necelé dva měsíce a nemohu si ho zatím vynachválit :-), hlavně zakládání nových firem mě neskutečně baví :-). Nepamatuji se, kdy jsem naposledy měla takovou radost z práce :-D. Spousty věcí si najdu intuitivně a to nejsem technický typ. Pár věcí nechápu, ale spoléhám na školení, na které jedu, že mi budou vysvětleny. Zatím tápu ve mzdách, zdají se mi složitější než jsou v Účtu :-(, ale to bude asi i tím, že jsem zkoušela jen dvoje :-D. Tam budu muset určitě znovu na školení. Velmi spokojená uživatelka DUELu.“

„Duel je lepší než Stereo, i když jsem se ho nerada vzdávala, musela jsem kvůli vzdáleným přístupům, ale nelituji, je opravdu lepší a všem ho chválím. Samozřejmě občas se mi něco nelíbí, ale to je asi normální :-)“

„Přechod ze Sterea na Duel nebyl úplně jednoduchý, ale po krátkém čase jsem zjistila, že Duel je opravdu lepší, vhodnější a nyní jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Duel.“

„Nejprve jsem byla rozpačitá, oproti dos programům dost klikačka a vidina více práce, ale dnes již ocením vše... Jsem naprosto spokojená, šetří práci, zjednodušuje, urychluje, přehlednost. Uvažuji o soukromém školení ušitém na míru. Nechce se mi vychytávky (pro mé potřeby) nacházet pomalu a sama a následně je prokonzultovat, zda uvažuji správně. Kolektiv je velmi vstřícný a zná veškerá zákoutí, DĚKUJI.“

„Strašně moc se mi nechtělo přecházet ze Sterea do Duelu. Několik let jsem uvažoval a nechtělo se mi. Dnes se na sebe zlobím, že jsem nepřešel do Duelu už dávno. Dnes bych neměnil. Zlepšovat se dá, samozřejmě, vždycky. Ale jsem i tak velice spokojený...“

„Chvíli trvalo, než jsem si na práci v novém programu zvykla, po přetažení ze Sterea bylo nutné nastavit některé parametry znovu. Oceňuji ale automatické naskakování údajů po zapsání několika písmen bez nutnosti odskakování do číselníků a hledání v nich. Tím pádem mohou být číselníky hodně rozsáhlé, dají se připravit různé kombinace účtování, druhu DPH, členění již přes číselník textů (v návaznosti na druhy účtování), což hodně urychlí pořizování dat. Ve mzdách se díky záložkám také dobře pracuje, oceňuji rychlý přepočet při změnách. Rychlá je i celková údržba dat, u větších firem je to oproti Stereu rozdíl v desítkách minut.“

 

Výhody DUELU oproti programu STEREO

 

 • Bezproblémový provoz na 32 i 64bit OS - Stereo lze provozovat na PC s 64 bitovým operačním systémem pouze lokálně. Využitím DOS-BOXu či V-DOSu dochází k výraznému zpomalování programu. Je zcela vyloučen síťový provoz programu. Řešením je moderní Windows program DUEL.
 • Multitasking - Rychle si zvyknete na možnost otevřít jinou agendu bez nutnosti zavření té, ve které aktuálně pracujete. Díky multitaskingu můžete mít v jeden okamžik neomezeně částí programu a snadno se mezi nimi přepínat.
 • Zabezpečení na vyšší úrovni - Správa uživatelských přístupů jednotlivců, skupin uživatelů, šifrování hesel, podepisování jednotlivých záznamů v programu a mnoho dalších bezpečnostních prvků odlišuje DUEL od STEREA. Snáze splníte požadavky GDPR.
 • 100% práce v síti - Díky technologii MS SQL Serveru se nesetkáte s blokováním při práci více uživatelů. Každý může pracovat v agendách DUELu bez ohledu na ostatní uživatele.
 • Vzdálený přístup - Program je možné provozovat také prostřednictvím internetu takzvaně „na dálku“. On-line provoz vyřeší složité sehrávání dat pomocí dávek známých ze STEREA.
 • Rychlost programu - Mnohonásobně rychlejší práci s daty oceníte nejen při načítání sestav či údržbě dat, ale také při práci s velkými objemy dat. Desítky či stovky tisíc řádků program nezpomalí.
 • Rychlejší pořízení dat – bez myši - Bez nutnosti „odskoků“ do číselníků jsou data do programu zadána obsluhou rychleji. Program hodnoty z číselníků obsluze interaktivně nabízí v přehledných výklopných seznamech. Mýtus o nutnosti používat ve Windows programech myš DUEL snadno vyvrátí. Pracovat s klávesnicí je rychlejší a v DUELu o tuto možnost nepřijdete.
 • Propracovanější hledání a filtrování v datech - Vyhledané záznamy jsou zobrazeny bez nevyhovujících. Kombinací vyhledávacích a filtrovacích funkcí je práce s daty nesrovnatelně příjemnější.
 • Snadnější napojení na programy třetích stran - Moderní Windows technologie otevírá nové možnosti propojení či importů dat z aplikací třetích stran.
 • Kompletní vazby mezi doklady - V každém okamžiku máte možnost nahlížet do vazeb záznamu a mít tak přehled a kompletní informace o konkrétním dokladu a jeho pohybu či stavu v programu.
 • Připojování dokumentů - Ke každému záznamu v programu můžete snadno připojit elektronické dokumenty (například skeny dokumentů, obrázky, word, excel či pdf soubory), které jsou ihned dostupné Vašim kolegům.

 

 • Účetnictví i daňová evidence v jednom - Konečně můžete mít v jednom programu všechny zpracovávané firmy. DUEL umí evidovat subjekty v režimu podvojného účetnictví i daňové evidence.
 • Lepší práce s cizí měnou - Program DUEL si umí stahovat denní kurzový lístek. Na rozdíl od Sterea si jej také ukládá do archivu a díky tomu Vám nabízí správný kurz dle data dokladu.
 • Importy dat - Program DUEL je ve standardu připraven na importy dat z jiných aplikací, např. iDokladu či Fakturoidu. Díky otevřenosti systému není problém vyjít vstříc i Vašim individuálním požadavkům a v případě potřeby importovat data prakticky z jakéhokoli programu.
 • Lepší práce s tiskovými sestavami - Tisknout data z programu napříč uzavřeným obdobím lze snadno i bez modulu analýzy. Generování tiskových sestav je také mnohonásobně rychlejší. Následné exporty sestav do libovolných formátů či jejich odesílání emailem je možné na stisk jednoho tlačítka.

 

 • Propracovanější exekuce a insolvence - K jednotlivým zaměstnancům lze pořídit neomezený počet exekučních příkazů.
 • Souběh - Jednodušší pořízení „soubíhajícího“ pracovního poměru. Zaměstnance v adresáři osob evidujeme pouze jednou.
 • Kompletní personalistika - Seznam zaměstnanců a jejich personální karty obsahují celou řadu doplňujících údajů. Vedle možnosti připojování dokumentů, evidence pracovních pomůcek, plánovaných lékařských prohlídek apod. je také možné nastavit pracovníkovi individuální heslo pro tiskové sestavy. To se může hodit nejen v případě, kdy zaměstnancům rozesíláme výplatní pásky mejlem.
 • Napojení na docházkové systémy - Moderní doba si žádá moderní systém. Modul Mzdy programu DUEL je proto připraven na import docházky z různých docházkových systémů.
 • Vyúčtování daně - Práce s podklady je v agendě RVD mnohem přehlednější a rychlejší.
 • DPP, DPČ - Program DUEL sám hlídá rozhodný příjem a není tedy nutné hlídat a ručně měnit kategorii pracovního poměru při zpracování měsíčních mezd.

 

 • Inventura čtečkou - Přidělený kód majetku a jeho převod do podoby čárového kódu umožňuje inventarizaci majetku přenosnými datovými terminály.
 • Připojování dokumentů - Ke každému evidovanému majetku (dlouhodobému, drobnému či leasingovému) můžete v programu snadno připojit různé elektronické dokumenty například skeny, obrázky, apod.

 

 • Multiskladovost - Na rozdíl od Sterea je v DUELu možné pracovat s více sklady bez nutnosti se mezi nimi v programu přepínat. Všechny sklady jsou k dispozici v každém okamžiku v každém dokladu. Není tedy problém například vystavit jednu fakturu s položkami z různých skladů.
 • Více EANů - Na rozdíl od programu STEREO lze v DUELU přiřadit každé skladové položce neomezeně čárových kódů, názvů (samozřejmě i cizojazyčných) či označení produktů.
 • Lepší práce s cizí měnou - Vedle propracovanější práce s číselníkem cizích měn a aktualizací kurzů je možné v modulu Sklady snadno vytvářet i neomezeně ceníků v cizích měnách.
 • Kompletní koloběh dokladu - Velice jsme si dali záležet na kompletní provázanosti agend modulu Sklady, která vede k eliminaci ručního zadávání položek dokladu. Jednou zadaný doklad, například cenová nabídka zákazníkovi, je možné automaticky přesouvat mezi skladovými agendami (nabídku do objednávky přijaté, objednávku přijatou do objednávky vystavené či příjemky nebo dodacího listu, dodací list do konečné faktury apod.).
 • Bohatší možnosti ceníků - Tvorba základních prodejních cen bez DPH a s DPH byla na kartě skladové položky doplněna možností tvořit konečnou cenu dynamicky podle nastavených algoritmů. Podobný systém algoritmizace cen obsahují i další ceníky. Díky této technice je možné cenotvorbu v programu DUEL přizpůsobit takřka každé situaci v obchodní praxi, včetně možnosti plánování používání ceníků v čase.
 • Napojení na e-shopy - Program DUEL je připraven na obousměrnou komunikaci s e-shopem. O export skladových položek včetně stavu skladu, obrázků, cen či popisů a následný import objednávek a adres zákazníků z e-shopu se postará doplněk, který je možné zakoupit již od 2.500,-Kč.
 • Neomezená rozpracovanost - Každý v praxi jistě ocení možnost opustit rozpracovaný doklad bez jeho ztráty. Po vytvoření jiného dokladu se lze k původnímu (rozpracovanému) snadno vrátit a dokončit jej. Práce s neomezený množstvím rozpracovaných dokladů je deviza všech agend modulu Sklady.

 

 • Dotykové ovládání - Každý si vybere…vedle klasické možnosti ovládat program klávesnicí či myší je Kasa DUELu připravena také na obsluhu na dotykovém monitoru.
 • Kombinované platby - Je libo zaplatit účtenku více způsoby v jejich kombinaci? Ano, s DUELem to možné je!
 • Podpora šarží a výrobních čísel - Při prodeji výrobku, u kterého ve skladu sledujeme například výrobní číslo, program automaticky vyvolá nabídku pro jeho výběr ze seznamu.
 • Nadstandardní funkce - S kasou je také možné obsluhovat neomezeně zákazníků najednou (více rozpracovaných účtenek), jednu účtenku je možné rozdělit na více účtenek, do jedné účtenky vkládat položky z více skladů, účtenku vytvořenou na jedné kase je možné zaplatit na jiné, na stisk tlačítka lze otevřít zásuvku, smazat poslední namarkovanou položku, opakovaně vytisknout poslední účtenku a mnoho dalšího.
 • Individualizace Kasy - Vzhled agendy a uživatelské přizpůsobení rozvržení kasy (tlačítka, záložky, oblíbené položky s obrázky atp.) je omezeno pouze Vaší kreativitou.

 

 • Adresář firem a Adresář osob - Samostatné agendy se synchronizací mezi sebou a s možností evidence osobu u firem s uvedením vztahu.
 • Neúčetní platby - Agenda pro úhrady faktur, skladových faktur i závazků a pohledávek bez vlivu na účetnictví. Pokud potřebujete sledovat uhrazenost dokladů a nechcete obchodníky "pouštět do účetnictví", je tato agenda přesně pro vás.
 • Silniční daň - Silniční daň lze zpracovat bez omezení počtu vozidel.
 • OSVČ - přehledy pro ČSSZ a ZP - Dvě samostatné agendy pro zpracování a podání přehledů OSVČ pro Českou správu sociálního zabezpečení a na zdravotní pojišťovny v návaznosti na zpracované DPFO.
 

AKCE ZE STEREA NA DUEL 2019 OD 1. 4. 2019 DO 30. 6. 2019 JE UKONČENA

PRAVIDLA AKCE ZE STEREA NA DUEL V ROCE 2019 BYLA TATO:

 • Akce platí pro uživatele licence programu STEREO do 30. června 2019.
 • Všechny uvedené výhody (slevu 50 % na zakoupení licence, úvodní zaškolení dvou osob zdarma, vzdálenou správu zdarma) získáte při objednávce a zaplacení licence programu DUEL do 30. června 2019.
  Při objednávce nezapomeňte do pole Další sdělení zadat své licenční číslo programu STEREO.
 • Bezplatné školení se vztahuje pouze na hromadné kurzy typu D – DUEL – Ovládání objednané a absolvované do 31. srpna 2019.
  Od 1. dubna do 31. srpna 2019 je vypsáno 29 termínů v České Lípě, v Praze i v Prostějově.
 • Platnost poskytnuté služby Paušální vzdálená správa je od okamžiku zaplacení licence programu DUEL do 29. února 2020.
 • Uvedené ceny jsou bez DPH a nabízená sleva 50 % se vztahuje na cenu za licenci programu DUEL v režimu (podvojného) účetnictví.

 

VÝHODY PŘECHODU

Přechod na DUEL přináší nejrůznější výhody. Nyní navíc další časově omezené bonusy.

AUTOMATICKÉ PŘEVODY DAT

Pro uživatele jsme připravili bezplatné převodové můstky, které ušetří hodiny ruční práce.

DALŠÍ INFORMACE

Co DUEL umí? Budu s ním umět pracovat? Kdy mám přejít? Na tyto otázky máme odpovědi.

VYBRANÉ ROZDÍLY

Podívejte se na vybrané rozdíly mezi programy STEREO a DUEL po jednotlivých modulech.

 

Přechod na DUEL má samé výhody!

 • DUEL přináší celou řadu nových funkcí, které usnadňují účetním život – doslova!
 • Hodí se nejen pro velké firmy, ale i pro živnostníky.
 • Dovoluje vám vést účetnictví i daňovou evidenci.
 • Oproti STEREU má DUEL ještě vyšší výkon, revolučně jednoduché ovládání a je také rychlejší.
 • Oceníte i příjemné prostředí a technologicky vyspělé zázemí, které si notuje s Windows.
 • DUEL vám bude vyhovovat také, pokud má vaše firma víc poboček, chcete se propojit s centrálou a pracujete v síti na více počítačích.
 • Stávající uživatelé programu STEREO mají nárok na výhodnější cenu DUELU.
 • Pro převod dat máme automatizovaný převodový můstek.

„Jsme rádi, že jste s programem STEREO spokojeni a nadále se budeme snažit o jeho legislativní údržbu a budeme Vám nabízet aktualizované verze. Přes vynakládané úsilí ovšem nemůžeme garantovat provoz programu na počítačích s nejnovějšími Windows. V současné době odhadujeme životnost STEREA na dva až tři roky. Myslíme si tedy, že nastává čas, abyste o přechodu začali uvažovat také Vy.“

Ing. Tomáš Ježek
zakladatel Ježek software s.r.o.

 

Snadný převod dat ze STEREA a ÚČTA

right

Převodový můstek STEREO – DUEL ZDARMA

Můstek se postará o převod dat ze všech modulů a ušetří Vám hodiny ruční práce s přepisováním. Po převodu data jen zkontrolujete a můžete pokračovat v práci tam, kde jste skončili. Na DUEL je tedy možné přejít i v průběhu roku.

Stáhnout můstek

left

Převodový můstek ÚČTO – DUEL ZDARMA

Víme, že spousta uživatelů STEREA používá daňovou evidenci Účto od společnosti Tichý & spol. Protože však DUEL obsahuje Daňovou evidenci jako další modul, nebudete muset nadále používat dva programy a ušetříte každý rok za upgrade Účta dalších cca 2.000 Kč. Také převodový můstek z Účta je k dispozici ZDARMA.

Stáhnout můstek

Upozornění

Jiné programy data automaticky nepřevezmou, převod na zakázku bývá drahý. S převody dat vám mohou pomoci naši technici osobně nebo na dálku, podle standardních podmínek v ceníku služeb.

 

Zaujala vás naše nabídka a chcete více informací?

Umí DUEL to, co umí STEREO?

Ano umí! DUEL je stejně jako STEREO stavebnicí, která se skládá z různých modulů. Patří mezi ně Účetnictví, Analýzy, Sklady, Maloobchodní kasa, Mzdy, Majetek, Kancelář a Daňová evidence. Z těchto modulů si můžete vybrat ty, které potřebujete. Moduly získáte se všemi částmi (agendami), které k nim patří. Nic dalšího už nemusíte dokupovat. Celá řada funkcí je přitom velice podobná těm ve STEREU. Kromě toho však v DUELU najdete mnoho nových pomůcek, které vám zase o kousek víc usnadní práci.

Pro začátek si prohlédněte videonávody k programu DUEL, stáhněte si zkušební verzi nebo se stavte na úvodním seznamovacím předvedení programu DUEL pro zájemce.

Budu s ním umět pracovat?

Brzy určitě ano. Agendy DUELU vychází z logiky a principů, které jsou Stereistům velmi známé. Je jen málo míst, kde práce se systémem není podobná. Klíčový je ovšem fakt, že DUEL je aplikace pro Windows a ovládání se oproti MS DOS značně liší. Proto jsme připravili bonus v podobě školení D – DUEL – Ovládání, na kterém se to naučíte raz dva. No a samozřejmě není nic jednoduššího, než si sami vyzkoušet práci DUELU v připravené zkušební verzi.

Kdy je nejvhodnější vyměnit ekonomický systém?

Kdykoliv. Díky převodovému můstku můžete na DUEL přejít kdykoliv. Nemusíte vůbec čekat až na přelom roku. Za pár chvil budete mít data převedená a můžete bez přerušení pokračovat ve své práci. Opakovaně se osvědčuje přechod v průběhu roku, nejlépe po daňovém přiznání. Po převodu dat doporučujeme po nějakou dobu zkusit pracovat v obou programech paralelně, brzy získáte jistotu, že vše funguje, jak má.

 

Nabídka

Získávejte aktuální informace
od Ježka přímo do e-mailu

Newsletter