Úvodní strana » Přechod ze STEREA na DUEL

Přechod ze STEREA na DUEL se vyplatí

Pro uživatele STEREA máme na nákup licence DUELU připravenou výraznou slevu! A pokud si budete přát převést data firem ze STEREA do DUELu naším technikem, dvě firmy převedeme zcela zdarma.

Vše k přechodu ze STEREA, k objednání licence i k převodu dat najdete v návodu Ideální přechod ze STEREA na DUEL.

Reakce uživatelů, kteří na DUEL už přešli

„Na DUEL přešlo už více než 2 000 uživatelů STEREA. Za některými jsme se rozjeli osobně, abychom pro vás zprostředkovali dojmy, které přechod ze STEREA na DUEL provázejí.
Poslechněte si, co o svých zkušenostech s přechodem na DUEL říkají.“

Ing. Tomáš Ježek
zakladatel Ježek software s.r.o.

 

Přemýšlíte, zda se pustit do přechodu na DUEL? Zkuste si odpovědět na tyto otázky:

Chcete ve svém podnikání i nadále pokračovat?


Pokud ano, rozhodně doporučujeme včasný přechod na moderní software DUEL.

Plánujete předat svou účetní firmu další generaci?


Pokud ano, jednoznačně doporučujeme modernizaci firmy přechodem na DUEL.

Budete pro svou firmu kupovat nové počítače?


Na nových počítačích s 64–bitovými Windows funguje STEREO pouze v pomocných programech VDOS nebo DosBox a to výrazně pomaleji a s řadou dalších komplikací.
A to přeci nechcete.

Chcete vydržet u STEREA „dokud to půjde“?


Tak jo. Dokud to bude ekonomicky i technicky únosné, my u Ježků budeme i nadále pracovat na pravidelných legislativních aktualizacích STEREA.


 

Ing. Tomáš Ježek, zakladatel Ježek software s.r.o.

POTŘEBUJETE JEŠTĚ VÍCE INFORMACÍ?

Pak si určitě přečtěte dopis Tomáše Ježka uživatelům STEREA.

 

Pokud jste se rozhodli a jdete do toho, tak vás bude zajímat návod na ideální přechod ze STEREA na DUEL.

 

Další reakce uživatelů, kteří na DUEL už přešli

„Podívejte se na můj rozhovor s paní Štrosovou z firmy Wastro strojírenská, která po svých zkušenostech přechod na DUEL doporučuje.“

Ing. Tomáš Ježek
zakladatel Ježek software s.r.o.

A ostatní názory?

„Dobrý den, obracím se na vás s velkým poděkováním za natočené videozáznamy, co se týká MEZD, ÚČETNICTVÍ, a PRUVODCEM DUELU, které mi velmi pomáhají při vnikání do softwaru DUEL. Přes 20 let jsem pracovala se STEREEM a měla jsem velké obavy, zda pochopím DUEL, ale mockrát děkuji za tel. podporu a rovněž videozáznamy, které mi pomáhají při různých problémech (mohu to pozastavit, vrátit se a doufám, že dobře problém vyřešit). Přiznám se vám, že nabídky na ON-LINE školení jsem využila, bylo to hned na začátku a bylo velmi příjemné. Mockrát vám ještě jednou děkuji za vše, co pro nás účetní děláte. M.Pospíšilová“

„Dobrý den, velice mne mrzí, že jsem neposlechla moji mamku, která chtěla přejít na DUEL již před lety, ale já se bála toho množství kolonek :-(. Pracuji v DUELU necelé dva měsíce a nemohu si ho zatím vynachválit :-), hlavně zakládání nových firem mě neskutečně baví :-). Nepamatuji se, kdy jsem naposledy měla takovou radost z práce :-D. Spousty věcí si najdu intuitivně a to nejsem technický typ. Pár věcí nechápu, ale spoléhám na školení, na které jedu, že mi budou vysvětleny. Zatím tápu ve mzdách, zdají se mi složitější než jsou v Účtu :-(, ale to bude asi i tím, že jsem zkoušela jen dvoje :-D. Tam budu muset určitě znovu na školení. Velmi spokojená uživatelka DUELu.“

„Duel je lepší než Stereo, i když jsem se ho nerada vzdávala, musela jsem kvůli vzdáleným přístupům, ale nelituji, je opravdu lepší a všem ho chválím. Samozřejmě občas se mi něco nelíbí, ale to je asi normální :-)“

„Přechod ze Sterea na Duel nebyl úplně jednoduchý, ale po krátkém čase jsem zjistila, že Duel je opravdu lepší, vhodnější a nyní jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Duel.“

„Nejprve jsem byla rozpačitá, oproti dos programům dost klikačka a vidina více práce, ale dnes již ocením vše... Jsem naprosto spokojená, šetří práci, zjednodušuje, urychluje, přehlednost. Uvažuji o soukromém školení ušitém na míru. Nechce se mi vychytávky (pro mé potřeby) nacházet pomalu a sama a následně je prokonzultovat, zda uvažuji správně. Kolektiv je velmi vstřícný a zná veškerá zákoutí, DĚKUJI.“

„Strašně moc se mi nechtělo přecházet ze Sterea do Duelu. Několik let jsem uvažoval a nechtělo se mi. Dnes se na sebe zlobím, že jsem nepřešel do Duelu už dávno. Dnes bych neměnil. Zlepšovat se dá, samozřejmě, vždycky. Ale jsem i tak velice spokojený...“

„Chvíli trvalo, než jsem si na práci v novém programu zvykla, po přetažení ze Sterea bylo nutné nastavit některé parametry znovu. Oceňuji ale automatické naskakování údajů po zapsání několika písmen bez nutnosti odskakování do číselníků a hledání v nich. Tím pádem mohou být číselníky hodně rozsáhlé, dají se připravit různé kombinace účtování, druhu DPH, členění již přes číselník textů (v návaznosti na druhy účtování), což hodně urychlí pořizování dat. Ve mzdách se díky záložkám také dobře pracuje, oceňuji rychlý přepočet při změnách. Rychlá je i celková údržba dat, u větších firem je to oproti Stereu rozdíl v desítkách minut.“

 

Výhody DUELU oproti programu STEREO

 

 • Bezproblémový provoz na 32 i 64bit OS - Stereo lze provozovat na PC s 64 bitovým operačním systémem pouze lokálně. Využitím DOS-BOXu či V-DOSu dochází k výraznému zpomalování programu. Je zcela vyloučen síťový provoz programu. Řešením je moderní Windows program DUEL.
 • Multitasking - Rychle si zvyknete na možnost otevřít jinou agendu bez nutnosti zavření té, ve které aktuálně pracujete. Díky multitaskingu můžete mít v jeden okamžik neomezeně částí programu a snadno se mezi nimi přepínat.
 • Zabezpečení na vyšší úrovni - Správa uživatelských přístupů jednotlivců, skupin uživatelů, šifrování hesel, podepisování jednotlivých záznamů v programu a mnoho dalších bezpečnostních prvků odlišuje DUEL od STEREA. Snáze splníte požadavky GDPR.
 • 100% práce v síti - Díky technologii MS SQL Serveru se nesetkáte s blokováním při práci více uživatelů. Každý může pracovat v agendách DUELu bez ohledu na ostatní uživatele.
 • Vzdálený přístup - Program je možné provozovat také prostřednictvím internetu takzvaně „na dálku“. On-line provoz vyřeší složité sehrávání dat pomocí dávek známých ze STEREA.
 • Rychlost programu - Mnohonásobně rychlejší práci s daty oceníte nejen při načítání sestav či údržbě dat, ale také při práci s velkými objemy dat. Desítky či stovky tisíc řádků program nezpomalí.
 • Rychlejší pořízení dat – bez myši - Bez nutnosti „odskoků“ do číselníků jsou data do programu zadána obsluhou rychleji. Program hodnoty z číselníků obsluze interaktivně nabízí v přehledných výklopných seznamech. Mýtus o nutnosti používat ve Windows programech myš DUEL snadno vyvrátí. Pracovat s klávesnicí je rychlejší a v DUELu o tuto možnost nepřijdete.
 • Propracovanější hledání a filtrování v datech - Vyhledané záznamy jsou zobrazeny bez nevyhovujících. Kombinací vyhledávacích a filtrovacích funkcí je práce s daty nesrovnatelně příjemnější.
 • Snadnější napojení na programy třetích stran - Moderní Windows technologie otevírá nové možnosti propojení či importů dat z aplikací třetích stran.
 • Kompletní vazby mezi doklady - V každém okamžiku máte možnost nahlížet do vazeb záznamu a mít tak přehled a kompletní informace o konkrétním dokladu a jeho pohybu či stavu v programu.
 • Připojování dokumentů - Ke každému záznamu v programu můžete snadno připojit elektronické dokumenty (například skeny dokumentů, obrázky, word, excel či pdf soubory), které jsou ihned dostupné Vašim kolegům.

 

 • Účetnictví i daňová evidence v jednom - Konečně můžete mít v jednom programu všechny zpracovávané firmy. DUEL umí evidovat subjekty v režimu podvojného účetnictví i daňové evidence.
 • Lepší práce s cizí měnou - Program DUEL si umí stahovat denní kurzový lístek. Na rozdíl od Sterea si jej také ukládá do archivu a díky tomu Vám nabízí správný kurz dle data dokladu.
 • Importy dat - Program DUEL je ve standardu připraven na importy dat z jiných aplikací, např. iDokladu či Fakturoidu. Díky otevřenosti systému není problém vyjít vstříc i Vašim individuálním požadavkům a v případě potřeby importovat data prakticky z jakéhokoli programu.
 • Lepší práce s tiskovými sestavami - Tisknout data z programu napříč uzavřeným obdobím lze snadno i bez modulu analýzy. Generování tiskových sestav je také mnohonásobně rychlejší. Následné exporty sestav do libovolných formátů či jejich odesílání emailem je možné na stisk jednoho tlačítka.

 

 • Propracovanější exekuce a insolvence - K jednotlivým zaměstnancům lze pořídit neomezený počet exekučních příkazů.
 • Souběh - Jednodušší pořízení „soubíhajícího“ pracovního poměru. Zaměstnance v adresáři osob evidujeme pouze jednou.
 • Kompletní personalistika - Seznam zaměstnanců a jejich personální karty obsahují celou řadu doplňujících údajů. Vedle možnosti připojování dokumentů, evidence pracovních pomůcek, plánovaných lékařských prohlídek apod. je také možné nastavit pracovníkovi individuální heslo pro tiskové sestavy. To se může hodit nejen v případě, kdy zaměstnancům rozesíláme výplatní pásky mejlem.
 • Napojení na docházkové systémy - Moderní doba si žádá moderní systém. Modul Mzdy programu DUEL je proto připraven na import docházky z různých docházkových systémů.
 • Vyúčtování daně - Práce s podklady je v agendě RVD mnohem přehlednější a rychlejší.
 • DPP, DPČ - Program DUEL sám hlídá rozhodný příjem a není tedy nutné hlídat a ručně měnit kategorii pracovního poměru při zpracování měsíčních mezd.

 

 • Inventura čtečkou - Přidělený kód majetku a jeho převod do podoby čárového kódu umožňuje inventarizaci majetku přenosnými datovými terminály.
 • Připojování dokumentů - Ke každému evidovanému majetku (dlouhodobému, drobnému či leasingovému) můžete v programu snadno připojit různé elektronické dokumenty například skeny, obrázky, apod.

 

 • Multiskladovost - Na rozdíl od Sterea je v DUELu možné pracovat s více sklady bez nutnosti se mezi nimi v programu přepínat. Všechny sklady jsou k dispozici v každém okamžiku v každém dokladu. Není tedy problém například vystavit jednu fakturu s položkami z různých skladů.
 • Více EANů - Na rozdíl od programu STEREO lze v DUELU přiřadit každé skladové položce neomezeně čárových kódů, názvů (samozřejmě i cizojazyčných) či označení produktů.
 • Lepší práce s cizí měnou - Vedle propracovanější práce s číselníkem cizích měn a aktualizací kurzů je možné v modulu Sklady snadno vytvářet i neomezeně ceníků v cizích měnách.
 • Kompletní koloběh dokladu - Velice jsme si dali záležet na kompletní provázanosti agend modulu Sklady, která vede k eliminaci ručního zadávání položek dokladu. Jednou zadaný doklad, například cenová nabídka zákazníkovi, je možné automaticky přesouvat mezi skladovými agendami (nabídku do objednávky přijaté, objednávku přijatou do objednávky vystavené či příjemky nebo dodacího listu, dodací list do konečné faktury apod.).
 • Bohatší možnosti ceníků - Tvorba základních prodejních cen bez DPH a s DPH byla na kartě skladové položky doplněna možností tvořit konečnou cenu dynamicky podle nastavených algoritmů. Podobný systém algoritmizace cen obsahují i další ceníky. Díky této technice je možné cenotvorbu v programu DUEL přizpůsobit takřka každé situaci v obchodní praxi, včetně možnosti plánování používání ceníků v čase.
 • Napojení na e-shopy - Program DUEL je připraven na obousměrnou komunikaci s e-shopem. O export skladových položek včetně stavu skladu, obrázků, cen či popisů a následný import objednávek a adres zákazníků z e-shopu se postará doplněk, který je možné zakoupit již od 2.500,-Kč.
 • Neomezená rozpracovanost - Každý v praxi jistě ocení možnost opustit rozpracovaný doklad bez jeho ztráty. Po vytvoření jiného dokladu se lze k původnímu (rozpracovanému) snadno vrátit a dokončit jej. Práce s neomezený množstvím rozpracovaných dokladů je deviza všech agend modulu Sklady.

 

 • Dotykové ovládání - Každý si vybere…vedle klasické možnosti ovládat program klávesnicí či myší je Kasa DUELu připravena také na obsluhu na dotykovém monitoru.
 • Kombinované platby - Je libo zaplatit účtenku více způsoby v jejich kombinaci? Ano, s DUELem to možné je!
 • Podpora šarží a výrobních čísel - Při prodeji výrobku, u kterého ve skladu sledujeme například výrobní číslo, program automaticky vyvolá nabídku pro jeho výběr ze seznamu.
 • Nadstandardní funkce - S kasou je také možné obsluhovat neomezeně zákazníků najednou (více rozpracovaných účtenek), jednu účtenku je možné rozdělit na více účtenek, do jedné účtenky vkládat položky z více skladů, účtenku vytvořenou na jedné kase je možné zaplatit na jiné, na stisk tlačítka lze otevřít zásuvku, smazat poslední namarkovanou položku, opakovaně vytisknout poslední účtenku a mnoho dalšího.
 • Individualizace Kasy - Vzhled agendy a uživatelské přizpůsobení rozvržení kasy (tlačítka, záložky, oblíbené položky s obrázky atp.) je omezeno pouze Vaší kreativitou.

 

 • Adresář firem a Adresář osob - Samostatné agendy se synchronizací mezi sebou a s možností evidence osobu u firem s uvedením vztahu.
 • Neúčetní platby - Agenda pro úhrady faktur, skladových faktur i závazků a pohledávek bez vlivu na účetnictví. Pokud potřebujete sledovat uhrazenost dokladů a nechcete obchodníky "pouštět do účetnictví", je tato agenda přesně pro vás.
 • Silniční daň - Silniční daň lze zpracovat bez omezení počtu vozidel.
 • OSVČ - přehledy pro ČSSZ a ZP - Dvě samostatné agendy pro zpracování a podání přehledů OSVČ pro Českou správu sociálního zabezpečení a na zdravotní pojišťovny v návaznosti na zpracované DPFO.