Úvodní strana » O firmě

O firmě Ježek software

„Vytvářet nástroje pro pohodlné a bezpečné účtování, zbavit účetní všeho, co za ně může udělat stroj, to je poslání, se kterým ve společnosti Ježek software více než dvacet let pracujeme na vývoji a komplexní podpoře účetních a ekonomických systémů pro malé a střední podniky i pro živnostníky.“

Ing. Tomáš Ježek
zakladatel Ježek software s.r.o.

 

Účetnictví každé čtvrté firmy v ČR
je vedeno v programech Ježek software

 

Ing. Tomáš Ježek, zakladatel Ježek software s.r.o.

Ing. Tomáš Ježek

Jméno Tomáše Ježka je v Čechách s účetním softwarem spojováno už od roku 1992, kdy se ve firmě Tichý & Ježek významně podílel na šíření nejznámějšího programu pro vedení jednoduchého účetnictví ÚČTO.

Precizně propracovaný systém s jednoduchým a rychlým ovládáním si získal desetitisíce příznivců. Hlavním důvodem tak fenomenálního úspěchu byl bezpochyby neustálý ohled na požadavky a názory uživatelů. Při vývoji byly základem zvyklosti a praxe účetních, nikoliv předpoklady a představy programátorů.

O Tomáši Ježkovi se v této době začalo říkat, že píše software pro lidi, kteří nemají rádi zbytečnou práci. A platí to o něm dodnes. Velký důraz je kladen na snadné a logické pořizování dat, což je při účtování nejpracnější úkon. Samozřejmostí je absolutní soulad s aktuálně platnou legislativou, což vyžaduje rychlé reakce softwarové firmy v okamžiku změny.

Dnes má ing. Ježek kolem sebe tým zkušených profesionálů, který pracuje výhradně na softwaru pro účetnictví a daňovou evidenci.

 

2020

Nový DUEL 2020 a nové STEREO 29 jsou venku a míří k vám!
Znovu pomáháme s "EETéčkem". V květnu přijde další vlna.
Nepřišla. V březnu vláda zastavila stát kvůli koronaviru. Tak jsme spustili masivní on-line podporu, vymysleli jsme desítky on-line kurzů, pomáháme s nastavením práce z domova, pro kterou rozdáváme licence zdarma.

2019

Spouštíme Oznámení v programech. Nemusíte na web nebo do e-mailů pro novinky. Vydáváme nový JswEET s podporou zvláštních režimů při prodeji. A připravujeme spoustu novinek na příští rok. Z další spousty STEREISTŮ se stávají DUELISTÉ.

2018

DUEL, STEREO i naše vlastní procesy podpory uživatelů jsou na GDPR plně připraveny. Protože víme jak, pořádáme i semináře k této problematice. Opět v našem oblíbeném Hotelu ****PORT a opět naplněném k prasknutí. Zahajujeme akci Přejděte na DUEL. Uživatelům STEREA nabízíme lukrativní podmínky při přechodu na DUEL. Se školením zdarma.

2017

Průtahy kolem tzv. Daňového balíčku. Ještě, že naše programy DUEL a STEREO jsou parametricky nastavitelné a uživatelé nejsou v nejistotě. Pokud tedy mají aktuální verze pro letošní rok. Na podzim přichází strašák jménem GDPR.

2016

Kontrolní hlášení zas a znovu - dotazy, semináře, školení. Nakonec je tématem roku první vlna EET. Nové programy vydáváme už v listopadu, protože od prosince jedete naostro. Odhalujeme novinku - bezplatný JswEET pro odesílání evidovaných tržeb. Radíme, školíme, pomáháme s EET.

2015

Rozšiřujeme počet linek na Hotline. Do programů zapracováváme mimo jiné Kontrolní hlášení k DPH.

2013-2014

Další a další verze DUELU i STEREA si nacházejí cestu ke svým uživatelům. Do nabídky kurzů přidáváme seminář Seznamte se s DUELEM pro zájemce o tento skvělý program. Termíny jsou okamžitě naplněny. Měníme telefonní ústřednu, abychom mohli souběžně odbavit ještě více volajících uživatelů.

2012

Je schválena velká novela zákona o DPH, kterou zapracováváme do programů pro příští rok. Mezitím jsme samozřejmě průběžně vylepšovali DUEL i STEREO a školili vás i sebe. Seminář s ing. Pilařovou přesouváme do nově otevřeného Hotelu ****PORT u Máchova jezera.

2011

Pořádáme první z třídenních seminářů s ing. Ivanou Pilařovou, které jsou spojeny s wellness programem, konkrétně v Hotelu HORIZONT v Peci pod Sněžkou.

2009-2010

Stávající moduly v programu STEREO dostávají nového sourozence - Analýzy. DUEL raketově roste, jak počtem uživatelů, tak rozsahem nových funkcí. Naše vzdělávací kurzy získávají akreditaci MŠMT.

2008

Do DUELU i STEREA zapracováváme překotné změny v zákonech a nabídku našich kurzů rozšiřujeme na 20.

2007

Při analýze zákonů pro naše programátory objevujeme závažnou chybu v zákoně o pojistném na sociální zabezpečení. Rozjíždí se právní a mediální kolotoč, kdy nám ministerstvo a soudy dávají za pravdu a poslanecká sněmovna přijímá novelu zmíněného zákona.

2006

Společnost Ježek software se transformuje na Ježek software s.r.o. a stěhuje se do nových prostor s vlastním školicím střediskem v Mariánské ulici v České Lípě.

2000-2005

Každý rok přináší aktualizované a inovované verze programu STEREO, postupně jsou uvolňovány dokončené moduly ekonomického systému DUEL.

1999

Nadále úspěšně pokračuje vývoj, distribuce a podpora programu STEREO. Jsou zahájeny analytické práce na nové generaci ekonomického systému DUEL, určeného pro OS Windows.

1998

Společnost KJ software ukončuje práce na programu STEREO pro DOS, další vývoj i podporu plně přebírá Ježek software.

1997

Zásady, které vedly k úspěchu programu ÚČTO, se začínají promítat i do programu STEREO a společnost Ježek software postupně přebírá zodpovědnost za jeho další vývoj.

1996

Ing. Tomáš Ježek zakládá novou společnost a začíná spolupracovat s firmou KJ software, která v té době vyvíjí vlastní program STEREO pro účtování v soustavě podvojného účetnictví.

1993

Po zapracování nové daňové soustavy používá ÚČTO na konci roku již více než 10.000 uživatelů a růst pokračuje i v dalších letech.

1992

Založení sdružení Tichý & Ježek. Začátek šíření programu ÚČTO pro vedení jednoduchého účetnictví.

 

Vize Ježek software pro budoucnost

„Naším cílem zůstává především dlouhodobá spokojenost uživatelů, nikoliv jen vlastní obchodní úspěch. Cestu vidíme v trvale přátelském postoji k zákazníkům, který se promítá do všech vyvíjených produktů i poskytovaných služeb. Věříme, že uživatelé ocení dokonalý software s nenáročným ovládáním, aktivní pomoc při řešení problémů s účetními a ekonomickými agendami i nabízený systém vzdělávání v oblasti firemních financí i související legislativy.“

Ing. Tomáš Ježek
zakladatel Ježek software s.r.o.

Získávejte aktuální informace
od Ježka přímo do e-mailu

Newsletter