Úvodní strana » Duel » Nejoblíbenější funkce programu » 07. Zvětšení pracovní plochy

07. Zvětšení pracovní plochy

07.09.2011

Víte, že …

… lze maximalizovat pracovní plochu programu DUEL?

Zejména uživatelé, kteří používají monitory s menším rozlišením, se mohou potýkat s problémem nedostatku místa, kdy na obrazovce nevidí tolik informací, kolik by chtěli. Existuje několik možností, jak si pomoci.

  • Zobrazení Vše/Formulář/Sez­nam – základní funkcí, která mění rozložení pracovní plochy, je trojice tlačítek na kartě (záložce) Zobrazení v sekci Agenda. Přepnutím na Seznam můžeme skrýt formulář, pokud jej aktuálně nepotřebujeme a který momentálně zbytečně zabírá místo. Původní rozložení obnovíme stiskem tlačítka Zobrazit vše.
Přepínání rozložení agendy
karta Zobrazení – sekce Agenda
Tip
Přepínat mezi zobrazeními lze i cyklickým stiskem kombinace kláves Shift+F10.
  • Minimalizace pásu karet – kliknutím aktivujeme libovolnou záložku, následný dvojklik na stejné místo skryje všechna tlačítka v pásu karet, ze kterého zůstanou zachovány pouze záložky. Pracovní plocha se tím zvětší a nástrojová lišta bude zobrazována (dočasně) až po kliknutí na příslušnou záložku. Trvalé zapnutí pásu karet v maximalizované podobě lze provést opět pomocí dvojkliku na některou záložku.
Minimalizovaná nástojová lišta
Minimalizovaná nástojová lišta
Maximalizovaná nástojová lišta
Maximalizovaná nástojová lišta
Tip
Viditelnost lze ovlivnit také pomocí nastavení Alt+Enter v sekci Komponenty / Nástrojová lišta.
  • Další součásti – podobným způsobem (tedy pomocí tlačítek na záložce Zobrazení) lze skrýt nebo zviditelnit i další komponenty, jako jsou např. okno „Události DUELu“ nebo dokonce celý levý a pravý panel.
Zobrazování panelů
karta Zobrazení – sekce Komponenty
Tip
Zobrazování levého a pravého panelu má vlastní klávesové zkratky Ctrl+F8 a Ctrl+F9.

V rámci přizpůsobení pracovní plochy bychom také neměli zapomínat na úpravy pohledů, které byly popsány v samostatném článku: http://www.jezeksw.cz/…ava-pohledu/.

Získávejte aktuální informace
od Ježka přímo do e-mailu

Newsletter