Úvodní strana » Upgrade DUEL

Pracovní postup pro upgrade programu DUEL 16.1

UPOZORNĚNÍ PRO UPGRADE NA DUEL 2020

Uživatelé starších verzí (15 a níže), kteří od nás ještě nedostali tzv. verifikační kódy (na základě objednávky placeného upgrade) NESMÍ instalovat novou verzi 2020 a převést do ní data. Bez verifikačních kódů by pracovali pouze v režimu demoverze!

Pokud jste objednávku odeslali, můžete si v sekci Zákaznická zóna ověřit stav jejího zpracování. Pokud jste upgrade 2020 neobjednali, kontaktujte naše obchodní oddělení na čísle 487 522 449.

Zákaznická řešení a individuální sestavy

Nová verze obsahuje řadu změn, které mění vlastnosti agend a datových zdrojů. Přes maximální snahu není vždy možné zajistit zpětnou kompatibilitu všech funkcí, a proto nelze vyloučit, že některé individuální podprogramy nebo upravené sestavy (např. faktury!) nebudou v nové verzi fungovat. Pokud nemůžete program DUEL bez těchto specialit provozovat, upgrade neinstalujte a nejprve konzultujte nasazení nové verze s hotline na čísle 487 714 600.

Najděte si chvilku na krátký videonávod...

Názorně vám ukážeme co všechno je potřeba udělat při přechodu na novou verzi programu a jak je to vlastně celé snadné.1/11. Úvod k instalaci upgrade systému DUEL verze 16.1

Postupujte důsledně po jednotlivých krocích v navigaci, neboť tyto kroky na sebe navazují a zajistí vám bezproblémový přechod na novou verzi.

Obecný princip

Ekonomický systém DUEL je rozdělen na dvě základní části – datovou, která zahrnuje MS SQL Server a jím spravované databáze a aplikační, která je tvořena uživatelským a komunikačním rozhraním v podobě programu DUEL.

 • Aktualizace datové části se nedotýká vlastního MS SQL Serveru (ten zůstane beze změny), ale databáze stávající verze musí být před použitím přizpůsobeny aktualizovanému programu.
 • Aktualizace aplikační části proběhne velmi jednoduše. Stávající verze programu bude odinstalována a nahrazena verzí novou (DUEL 2020).

Před zahájením instalačních prací důrazně doporučujeme provést přípravu dat a zálohu všech zpracovávaných firem – kroky 2 a 3!

 1. Úvod k upgrade DUEL 16.1

 2. Příprava dat ve stávající verzi
 3. Záloha firem ve stávající verzi

 4. Stažení programu DUEL 16.1
 5. Instalace verze DUEL 16.1

 6. První spuštění DUEL 16.1
 7. Registrace nové verze
 8. Aktualizace databází firem
 9. Kontrola dat po převodu
 10. Záloha firem v nové verzi
 11. Seznam změn v programu

Instalace a převod dat zaškrtnuté na objednávce upgrade

Pokud jste si při objednávce upgrade zaškrtli volbu 7b-Instalace a převod dat, tak po připsání platby na náš účet (za dobírku nebo po zaplacení zálohové faktury) vám zavoláme a domluvíme termín, kdy vám naši technici DUEL 2020 nainstalují. Zároveň vám sdělí, co všechno si musíte připravit předem.


Získávejte aktuální informace
od Ježka přímo do e-mailu

Newsletter