Ježek / Stereo / Ke stažení / STEREO 35.08 s aktualizovaným podáním JMHZ

Soubory ke stažení

STEREO 35.08 s aktualizovaným podáním JMHZ

Ilustrační obrázek

29.05.2026

Instalace programu STEREO 35.08 s dalšími reakcemi na změny při podání JMHZ na portále ČSSZ.

Soubor Velikost Popis
exe stereo-3508.exe 123,92 MB Aktualizovaná instalace STEREO 35.08 s JMHZ.

Instalační soubor

Stáhněte soubor stereo-3508.exe a spusťte ho. Postará se o kompletní instalaci včetně nastavení zástupce na ploše. Při instalaci a převodu dat postupujte podle kroků návodu na speciální stránce Upgrade programu STEREO.

Uživatelé předchozích verzí

Uživatelé předchozích verzí programu STEREO by měli důsledně postupovat podle Návodu na upgrade. V něm najdou informace jak zálohovat a připravit stávající data při převod do nové verze a co udělat po instalaci STEREO 2026.

Návod na Upgrade 2026
 

Pro uživatele síťových verzí

Pro provoz programu v síti je třeba mít nainstalovanou síťovou verzi STEREO 35 LAN. Ta obsahuje síťový runtime PC-FANDu. Obdržíte ji jako odkaz ke stažení e-mailem, který vám zašleme.

 

Instalace vzdálenou správou

Nabízíme možnost instalace upgrade naším technikem pomocí služby Vzdálená správa. Pokud o tuto službu máte zájem, kontaktujte Hotline.

Cenu najdete na stránce Ceník služeb v řádku Vzdálená správa v hodinové sazbě.

 

 

Změny zapracované do verze 35.08 ke dni 29.05.2026

MZDY

  • Byla zcela přepracována logika práce s atributy 10001 ID podání a 10012 ID formuláře:
    • První řádné podání vygeneruje ID podání i ID formuláře
    • ID podání i ID formuláře z řádného podání se zachovává pro všechna opravná podání až do případného STORNO podání (včetně)
    • Následující řádné podání vygeneruje nová ID podání i ID formuláře

Ukládání id formuláře

Verze 35.08 opravuje stav, kdy při podání opravného MH bylo korektně zachováno id podání, ale měnila se id formuláře pro jednotlivé zaměstnance. Nyní zůstává zachováno i id formuláře, které bylo přiděleno v prvotním řádném podání a zůstává stejné do případného storna.

Upozornění: Pokud jste již odeslali opravné MH z předchozích verzí a zpět Vám přišlo hlášení o nemožnosti propojení pomocí id formuláře, pak již STEREO původní údaje nemá k dispozici a je nutno opravné hlášení vytvořit přímo na portále sociální správy.

Ve formuláři mzdy přibyl údaj JMHZ podpořený číselníkem, který se při zadávání mzdy naplní hodnotou 0 (tzn. řádné). V případě, kdy budete podávat opravné hlášení, pak stačí ve mzdě, které se opravné hlášení týká, nastavit hodnotu 1.

Došlo ke změně názvů ukládaných souborů. Nyní se vytvoří soubor s názvem JMHRRMMx, kde RR je poslední dvojčíslí roku, MM dvojmístné uvedení měsíce a x může nabývat hodnot R – řádné, O – opravné a S – storno.

Příklad: Řádné podání za květen bude v souboru pojmenovaném JMH2605R.XML.

 

 

Změny zapracované do verze 35.07 ke dni 26.05.2026

MZDY

  • Průběžná aktualizace JMHZ dle dostupných informací
    • opravné JMHZ se již dotazuje na GUID řádného JMHZ
    • Jiné dávky ke mzdě bez zadaného typu (cestovné, ošatné,...) nejsou příjmem a nově tedy nevstupují do JMHZ
    • Nově lze vygenerovat "nulové" mzdy i v případě, že v měsíci jsou pouze dohodáři (DPP, DPČ) bez zpracované mzdy,a následně odeslat JMHZ
  • Upravena komunikace při odesílání REGZEC a JMHZ
  • Drobné opravy REGZEC, např. Kontrola Požadované vzdělání pouze u cizinců
  • Oprava výpočtu století narození z rodného čísla u vyživovaných a vyživujících osob

 

Změny zapracované do verze 35.06 ke dni 19.05.2026

MZDY

  • Průběžná aktualizace JMHZ dle dostupných informací
    • 10342, 10344, 10233, 10371, 10375,...
    • do JMHZ již nevstupuje DruČinn= 0 - neurčeno (učni)
  • Oprava výpočtu století narození z rodného čísla (využito v Osobní evidenci, evidenci dětí a druhé vyživující osoby pro JMHZ)
  • Doregistrace REGZEC - oprava výpočtu SQNR, odstranění elementu SME

 

Změny zapracované do verze 35.05 ke dni 15.05.2026

OBECNÉ

  • Nové možnost exportu tiskových sestav do EXCELu v nabídce F10. Funkční je zejména pro sestavy ve formě seznamu, pro formuláře se hodí méně

MZDY

  • Opakovaná aktualizace JMHZ dle měnících se pokynů ČSSZ:
    • zaokrouhlení atributu 10481
    • atribut 10332 Příplatky celkem jsou nově bez příplatku za přesčas, ten je uveden samostatně jako 10333
    • pro pracovníky na dohodu (DPP a DPČ) bez mzdy ve zpracovávaném měsíci jsou nyní před zpracováním JMHZ automaticky doplněny tzv. "nulové mzdy"
    • JMHZ za 01.-03.2026 v nápovědě upřesněn správný postup včetně možnosti ručních úprav atributů 10360 a 10474
    • mnoho úprav generování XML pro JMHZ - doporučujeme odeslat až z nové verze 35.05
  • Před zpracováním JMHZ doplněna kontrola, zda mají všichni zaměstnanci v poměru (Mzdové období zasahuje do doby mezi Datum nástupu a Datum ukončení) zadanou mzdu
  • Byla aktualizována nápověda
  • Oprava výpočtů v sestavách PodílZTP a Průměrný přepočtený počet zaměstnanců
  • Do údržby mezd byla doplněna údržba údaje DruhČinn - pro čísla od 0 do 9 musí začínat mezerou

 

Změny zapracované do verze 35.04 ke dni 21.04.2026

MZDY

  • REGZEC Opakovaná aktualizace dle měnících se pokynů - doplněny nové údaje (např. Požadované vzdělání, Datum změny rezidentství pro cizince, Nepřetržitý provoz), doplnění kontrol při exportu z programu.
  • Přihláška a doregistrace doplnění kontrol při exportu z programu (dle změny požadavků).
  • Při pořízení nového zaměstnance doplněna implicitní hodnota Primární pracovní poměr podle vyplnění údaje o souběžném HPP.
  • JMHZ a roční vyúčtování daně - v roce 2026 již není nabízeno zahrnutí ročního vyúčtování do JMHZ (nejsou data v JMHZ za rok 2025).
  • Opakovaná aktualizace JMHZ dle měnících se pokynů.
  • Doplnění OIČ a ID_PPV nově aktualizuje ID_PPV pouze při shodě OIČ (dosud chybně změnil u všech pracovních poměrů při shodě RČ nebo EČP).

 

Změny zapracované do verze 35.03 ke dni 02.04.2026

MZDY

  • Opakovaná aktualizace JMHZ dle měnících se pokynů.
  • Pro účely REGZEC a JMHZ doplněna řada údajů pro cizince v osobní evidenci v nabídce F10 - Další evidenční údaje.
  • Optimalizace práce s pamětí při vyúčtování srážkové daně a JMHZ.
  • Uzávěrka mezd nyní spouští aktualizaci JMHZ na dotaz (časově náročná operace).

 

Změny zapracované do verze 35.02 ke dni 10.02.2026

MZDY

  • Oprava exportu PDF Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti (úhrn zúčtovaných příjmů).

 

Změny zapracované do verze 35.01 ke dni 09.02.2026

OBECNÉ

  • Drobné opravy po vydání základní verze (překlepy v nápovědě atd.).

MZDY

  • PDF Potvrzení o zdanitelných příjmech - optimalizováno využití paměti,
  • PDF Oznámení o žádosti o dávku - dolněn druh činnosti.
  • Při exportu více PDF najednou se nově nabídne otevření složky.
  • Zrušení kontroly na vyplnění průběhu práce v osobní evidenci.

Zveřejněno 29. května 2026, Ing. Pavel Kuchár

Zpět na přehled