Úvodní strana » Duel » Pracovní plocha

logo DUELu

do pracovní plochy
a ovládání se rychle zamilujete

logo DUELu

do pracovní plochy
a ovládání se rychle zamilujete


USPOŘÁDÁNÍ PRACOVNÍ PLOCHY

KAŽDÝ MÁME JINÝ SMYSL
PRO POŘÁDEK

Tak jako v životě. Někdo má rád úplně čistý pracovní stůl, někdo má rád papíry po ruce, někdo má monitor oblepený papírky s úkoly, někdo má stůl černý, někdo světlý. DUEL je váš druhý pracovní stůl a ten si můžete uspořádat tak, jak to máte rádi. Máte k dispozici řadu možností.

Záložka Zobrazení v Ribbon menu programu DUEL.

Prohlédněte si, jakým způsobem si nastavíte pracovní plochu Vašeho programu DUEL a jaké jsou možnosti osobního nastavení vzhledu.

 

POLE PRO RYCHLÉ SPUŠTĚNÍ

PROSTĚ NAPIŠTE,
CO CHCETE DĚLAT

Hned na úvodní straně programu je POLE PRO RYCHLÉ SPUŠTĚNÍ, do kterého napíšete, co chcete dělat nebo jakou agendu chcete spustit. DUEL s našeptávačem vám nabízí dostupné agendy a funkce.

CTRL+H

Ať už jste v jakékoli části programu, pole pro rychlé spuštění zobrazíte pomocí snadno zapamatovatelné zkratky CTRL+H (H jako "home") .

 

RIBBON MENU

VIDÍTE JEN TY IKONKY,
KTERÉ POTŘEBUJETE

Ribbon menu je typ menu, které se mění a přizpůsobuje v závislosti na tom, v které části programu pracujete. Jiné ikonky vidíte při práci v agendě Měsíční mzdy, jiné při práci v agendě Fakturace.

Navíc se menu bude přepínat, pokud začnete hledat nebo filtrovat.

 

SNADNÁ ZMĚNA MĚŘÍTKA

KDYŽ SI ZAPOMENETE BRÝLE,
MŮŽETE PRACOVAT DÁL

Program DUEL má, jako první účetní program v ČR, možnost změny měřítka. Je to funkce, kterou znáte z kancelářských aplikací (Word, Excel), kdy si zvětšíte obsah. Pokud máte horší zrak nebo Vás čtení malých písmen a čísel unavuje, jednoduše si změníte měřítko programu. Všechno, včetně ovládacích prvků, je rázem větší a čitelnější. Bez ohledu na rozlišení Windows.

 

Porovnejte pohled na pracovní plochu v měřítku 100 % a 130 %. A to můžete DUEL zvětšit na 150 nebo až na 200 procent!

 

Chytrá vyklápěcí políčka

PRO SNADNÉ ZADÁVÁNÍ ÚDAJŮ

Při zadávání číselníkem podporovaných údajů DUEL nabízí možnost dohledat záznam nejen podle propojovacího údaje, například zkratky, ale bez nutnosti překlapávat do jiných editorů nabídne relevantní obsah i z jiných polí. Třeba z názvu nebo IČO. Je to vlastně takové fulltextové hledání.

 

V animaci vidíte, že firmu Ježek software v políčku Odběratel najdete podle zkratky JSW nebo podle názvu Ježek nebo podle IČO 27282805. Použijte to, co si pamatujete nebo co máte na dokladu. Je to snadné.

 

CHYTRÉ NASTAVENÍ DATUMU

ZADÁTE JEDNO, DVĚ PÍSMENKA
A MÁTE DATUM

Určitě souhlasíte, že nejvíce vyplňovaný údaj v ekonomickém systému je datum. Jen na faktuře jej zadáváte třikrát. A tak jsme jejich zadávání zjednodušili. Některé datumy se načtou automaticky, např. se dopočítá datum splatnosti, ale některé musíte naťukat ručně. Stačí zadat jen den, DUEL doplní měsíc a rok automaticky. Když zadáte den a měsíc, doplní se rok. Navíc můžete využít systém zkratek. "d" se změní na dnešní datum. Ze zkratky "km" se stane poslední den v měsíci. A určitě uvítáte, že DUELu je jedno, zda zadáte v datumu tečku nebo čárku. Všemu porozumí.

Zadávání data v DUELu.

Kompletní přehled datumových zkratek naleznete v nápovědě F1.

 

TISKOVÉ SESTAVY A VÝSTUPY

TY NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ
SI OZNAČÍTE HVĚZDIČKOU

Duel má více než 2.000 připravených tiskových sestav, které můžete ihned po instalaci programu používat. Ať už se jedná o faktury, přehled pohledávek nebo výplatní pásky, každou sestavu můžete tisknout, ale také odeslat elektronicky nebo vyexportovat do PDF nebo do do Excelu.

CTRL+P

Tiskové sestavy spustíte klávesovou zkratkou CTRL+P jako kdekoli jinde ve Windows.

Abyste se co nejrychleji dostali k sestavě, kterou chcete použít, má DUEL dvě praktické funkce:

FUNKCE VYHLEDAT SESTAVU

V okně Sestavy máte k dispozici vyhledávací pole. Začněte psát, kterou sestavu hledáte, a výběr se vám postupně zužuje.

FUNKCE OBLÍBENÉ SESTAVY

Nejpoužívanější sestavy označíte hvězdičkou a pak využíváte funkci Rychlý tisk.

 

ODSKOKY DO ČÍSELNÍKŮ

OBRAZOVKY V DUELU MOHOU BÝT
VE VRSTVÁCH NAD SEBOU

Zkuste si představit situaci, kdy vystavujete fakturu novému zákazníkovi a najednou zjistíte, že jeho údaje ještě nemáte zadané. V jiných programech musíte práci přerušit, „přeskákat“ do databáze kontaktů, tam zadat údaje nové firmy a pak znovu otevřít fakturaci a pokračovat v práci. V DUELu je to vyřešené tak, že kliknutím na tlačítko si otevřete nad fakturou adresář zákazníků, třeba rovnou v režimu pro zadání nového, a po vyplnění jeho údajů se jednoduše vrátíte zpět do rozpracované faktury.

Obrazovky můžete otevírat a vrstvit na sebe opakovaně.

 

Další vychytávky pracovní plochy a ovládání

Pracovní plocha programu DUEL nabízí další skvělé vlastnosti, které Vám budeme postupně popisovat. Například:

 

Kam dál?

Kompletní firemní agenda na jednom místě

Je skvělé, když máte účetní i firemní data na jednom místě, v jednom systému. Už žádné zbytečné hledání a přepisování, v DUELu všechno rychle najdete.

Zjistit více

Motorem našeho DUELu je moderní SQL technologie

Objevte tajemství rychlého zpracování dat na jednom počítači i ve firemní síti a řadu dalších výhod, které tato technologie přináší.

Zjistit více

Efektivní spolupráce mezi účetní a podnikatelem

Sdílejte firemní data v ekonomickém systému DUEL v lokální síti nebo vzdáleným propojením, ušetříte čas i peníze.

Ukázat možnosti

 

Získávejte aktuální informace
od Ježka přímo do e-mailu

Newsletter