Úvodní strana » Duel » SQL technologie

logo DUELu

motorem DUELu
je moderní SQL technologie

logo DUELu

motorem DUELu
je moderní SQL technologie

„MS SQL Server nepoužíváme pouze jako úložiště dat, ale naplno využíváme jeho funkčnosti a možností ve prospěch našich uživatelů. Díky partnerství s Microsoftem standardně využíváme variantu MS SQL Server Express edition, která je dodávána zdarma. DUEL je tak nejlevnějším plnohodnotným SQL řešením na českém trhu ekonomických systémů“

Mgr. Pavel Löffler
jednatel společnosti a vedoucí vývoje programu DUEL

 

BEZPEČNOST NA PRVNÍ MÍSTĚ

SQL TECHNOLOGIE NABÍZÍ
NEJVYŠŠÍ STUPEŇ ZABEZPEČENÍ

MS SQL Server jsme jako databázovou platformu pro DUEL zvolili především proto, že je to nejbezpečnější způsob správy a uchování dat.

Při používání v síťovém prostředí nehrozí poškození dat ani při výpadku síťové komunikace. Každá změna je prováděna v podobě tzv. transakce, která musí být SQL serverem po svém vykonání interně potvrzena. Pokud k potvrzení nedojde, zůstanou data ve výchozím stavu.

Navíc ani při zpracování velkého objemu dat nedochází k blokování uživatelů nebo zamrzání programu a tím pádem k ohrožení uložených dat.

 

DOKONALÁ SPOLUPRÁCE SERVERU I KLIENTA

CHYTRÉ VYUŽITÍ SQL SERVERU
DĚLÁ Z DUELU DOKONALEJŠÍ PROGRAM

Program DUEL naplno využívá možnosti Microsoft SQL Serveru. Kromě vlastních dat jsou ve funkcích a procedurách přímo na MS SQL Serveru uloženy klíčové výpočetní postupy a jejich vykonávání je díky tomu mnohonásobně rychlejší a bezpečnější.

Úžasnou vlastností je i využívání tzv. triggerů, které samy na pozadí zajistí to, že jakákoli změna v datech (například přidání nového záznamu nebo oprava stávajícího) se automaticky projeví tam, kde je potřeba.

Většinu výpočtů DUEL přenechává svému databázovém „motoru“, takže na výpočetní výkon klientských počítačů v síti mohou být kladeny přiměřeně nižší nároky.

 

RYCHLOST JE DŮLEŽITÁ

PROVOZUJTE DUEL V SÍTI
ZPOMALENÍ SE BÁT NEMUSÍTE

Výkon technologie klient-server s daty uloženými na MS SQL Serveru se naplno projeví především při zpracování velkého objemu dat. Ten u většiny programů vede ke zpomalení práce. DUEL přenáší pouze ta data, která zrovna potřebujete. Data, která si DUEL na MS SQL Serveru „vyžádal“ nebo naopak ta, která mu zrovna posílá k uložení.

K rychlosti navíc přispívají již zmiňované technologie triggerů a procedury a funkce uložené na serveru. V důsledku toho data nemusí ke zpracování nikam cestovat, vše se odehraje „uvnitř“ serveru, který pak jen DUELu předá výsledek.

Díky těmto vlastnostem lze DUEL nasadit i tak, že MS SQL Server nemusí být na některém počítači ve firemní síti, ale můžet běžet klidně kdekoli na internetu (i jako virtuální stroj) a DUELy k němu budou přistupovat vzdáleně.

 

SNADNÉ NAPOJENÍ EXTERNÍCH APLIKACÍ

PRO VÝVOJÁŘE JINÝCH APLIKACÍ
JE NAPOJENÍ NA DUEL SNADNÉ

Díky použité technologii je napojení externích aplikací třetích stran na DUEL rychlé a snadné. Důsledná třívrstvá architektura s oddělenou datovou a vizualizační vrstvou je zárukou zajištění bezpečného zpracování příchozích nebo odchozích dat.

Při využití technologie COM/DCOM objektů mají externí vývojáři k dispozici dokonce i všechny vestavěné kontroly, které v sobě DUEL pro práci s daty má. Tím lze snadno zajistit, že se například do účetnictví nedostane žádný nevalidní záznam, který by mohl ohrozit konzistentnost zpracování.

Při využití přímých přístupů do databází uvítáte jasné a přehledné pojmenovávání databázových tabulek a jednotlivých polí v nich. Navíc programování následných akcí po zadání dat nemusíte řešit, protože naše vestavěné triggery se o ně postarají tak, jako kdyby data vznikla přímo v DUELu.

 

Kam dál?

Kompletní firemní agenda na jednom místě

Je skvělé, když máte účetní i firemní data na jednom místě, v jednom systému. Už žádné zbytečné hledání a přepisování, v DUELu všechno rychle najdete.

Zjistit více

Dokonale uspořádaná pracovní plocha

Je fajn mít po ruce vždy jen to, co doopravdy potřebujete. DUEL má navíc řadu chytrých nástrojů pro úsporu času při pořizování, zpracování, hledání a filtrování dat.

Ukázat výhody

Efektivní spolupráce mezi účetní a podnikatelem

Sdílejte firemní data v ekonomickém systému DUEL v lokální síti nebo vzdáleným propojením, ušetříte čas i peníze.

Ukázat možnosti

 

Získávejte aktuální informace
od Ježka přímo do e-mailu

Newsletter